SIM Zielona Dolina

O nas

Witaj na naszej stronie internetowej. Budujemy nowoczesne osiedla mieszkalne w miejscowościach: Brzeg Dolny, Cieszków, Dobroszyce, Milicz, Oborniki Śląskie, Prusice, Sława, Szlichtyngowa, Twardogóra, Wąsosz, Wisznia Mała, Wołów i Żmigród.

Nasza inicjatywa redefiniuje standardy społecznego budownictwa mieszkaniowego, kładąc nacisk na zrównoważony rozwój, komfort oraz harmonię z naturą.

Planowane nasze nowoczesne budynki będą nie tylko funkcjonalne, ale także energooszczędne, co przyczynia się do ograniczenia śladu ekologicznego. Każdy detal zostanie zaprojektowany z myślą o mieszkańcach, aby zapewnić im komfort i wygodę w codziennym życiu.

Zróżnicowane typy mieszkań, liczne, otaczające tereny zielone sprawią, że "Zielona Dolina" stanie się idealnym miejscem dla rodzin i wszystkich, którzy cenią wysoką jakość życia.

Zielona Dolina" to więcej niż osiedla – to manifestacja nowoczesnego budownictwa mieszkaniowego z troską o ludzi i środowisko. Razem tworzymy przyszłość, która łączy nowoczesność z naturą. Dołącz do nas i zacznij swoją przygodę z życiem w zielonym sercu współczesnego mieszkalnictwa!

Image

Dla kogo SIM?

1. Dla osób, które nie mają zdolności kredytowej, a mają tzw. "zdolność czynszową";

2. Dla osób, których dochody są zbyt wysokie, by przyznano im lokal komunalny;

3. Dla osób, które nie posiadają tytułu prawnego do lokalu mieszkalnego w tej samej miejscowości;

4. Pierwszeństwo najmu będą miały oosby wychowujące przynajmniej jedno własne lub przysposobione dziecko, o którym mowa w art. 7 ust. 1a ustawy z dnia 27 września 2013 r. o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi (Dz. U. z 2019 r. poz. 1116);

5. Pierwszeństwo najmu będą miały osobe starsze w rozumieniu art. 4 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2015 r. o osobach starszych (Dz. U. poz. 1705) tk. osoby, które ukończyły 60 rok życia.

Możliwość wykupienia mieszkań

Gmina wspólnie z SIM określa kryteria, które muszą spełnić przyszli najemcy.

USTAWA DOPUSZCZA:

- wykup mieszkań;

- rozliczenie partycypacji w trakcie trwania umowy najmu;

- dojście do własności

Powyższe działania możliwe są do wdrożenia po złożeniu przez najemcę stosownego wniosku, a procedura i zasady wskazane są w Ustawie o społecznych formach rozwoju mieszkalnictwa.

SIM a kwestie prawne

SIM jest spółką prawa handlowego, której udziałowcami mogą być w szczególności: KZN i gminy.

KZN lub gmina wnosi do spółki grunty, w zamian za co obejmuje udziały.

KZN reprezentuje w SIM Skarb Państwa, wspiera prawidłową realizację przedsięwzięcia, ułatwia pozyskiwanie finansowania zewnętrznego na realizację inwestycji. Powyższe działania powodują możliwość sprawnego zaspokajania potrzeb mieszkaniowych wspólnoty mieszkaniowej.