Aktualności

Podpisano umowę na mieszkania przy ul. Polnej w Wąsoszu

Podpisano umowę na mieszkania przy ul. Polnej w Wąsoszu

07.02.2024 r. w Urzędzie Miejskim Wąsosza odbyło się spotkanie w sprawie budowy nowych mieszkań w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej (SIM) KZN Zielona Dolina, której udziałowcem jest również gmina Wąsosz.

W spotkaniu udział wzięli: Burmistrz Wąsosza - Paweł Niedźwiedź, Sekretarz Gminy - Paweł Walkowiak, prezes SIM KZN Zielona Dolina - Stanisław Kieras, Burmistrz Brzegu Dolnego - Paweł Pirek oraz Zastępca Burmistrza Wołowa - Jan Janas. 
Na spotkaniu podpisano umowę na udostępnienie nieruchomości w obszarze przy ul. Polnej w Wąsoszu. Wstępny projekt zakłada 27 mieszkań różnej wielkości, co w znacznym stopniu pomoże zaspokoić potrzeby mieszkaniowe mieszkańców. 
Dziękujemy za dotychczasową współpracę i jej wymierne efekty; liczymy na to, że nasze wspólne działania w dalszym ciągu będą tak owocne! 
Głównym celem Spółki SIM „Zielona Dolina” jest zapewnienie dostępu do godnych warunków mieszkaniowych dla osób i rodzin, które nie posiadają własnego lokum, ale mają środki na regularne opłacanie czynszu. Spółka będzie działa na preferencyjnych warunkach i będzie budować budynki wielorodzinne na terenie gmin, które są jej udziałowcami.

za: https://www.facebook.com/wasosz.dolnyslask

https://youtu.be/ejw7K7QTa6M?si=KYd-0QaD_kB5M0Sg&t=76

W Prusicach oficjalnie ustanowiono władze spółki SiM KZN Zielona Dolina.
Wołów dołączył do Zielonej Doliny
 Zbliżamy się coraz bardziej do stworzenia nowej Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej