Aktualności

Kolejny krok w kierunku budowy mieszkań niskoczynszowych w Miliczu

Kolejny krok w kierunku budowy mieszkań niskoczynszowych w Miliczu

Gmina Milicz jest jedną z 13 gmin, które zawiązały spółkę SIM Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa „Zielona Dolina”, która będzie budowała niskoczynszowe mieszkania przy ul. Grzybowej w Miliczu.

Dzisiaj odbyło się spotkanie z prezesem spółki Stanisławem Kierasem, który przedstawił plany na najbliższe miesiące oraz wstępną koncepcję projektową mieszkań, jakie powstaną w Miliczu. W pierwszym etapie powstanie budynek 3-kondygnacyjny w którym będzie ok. 30 mieszkań. Docelowo ma ich powstać 150. Powierzchnia użytkowa mieszkań w całym budynku to ok. 1200-1250 m2. Każde będzie posiadało panele podłogowe, drzwi, ściany malowane na biało. W łazience płytki, kabina, toaleta, umywalka. Mieszkanie będzie wyposażone w balkon. Dodatkowo komórka lokatorska i miejsce postojowe. Każda klatka będzie miała windę. Minimum jedno mieszkanie w budynku będzie przeznaczone dla osoby niepełnosprawnej.
Szacunkowy czynsz będzie wynosił ok. 21,41 zł/m2 powierzchni.
Gmina Milicz jest jedną z tych gmin, w których inwestycje ruszą jako pierwsze z uwagi fakt, że działka jest właśnie przeznaczona na ten cel w planach zagospodarowania przestrzennego i została już wniesiona do spółki.
Zachęcamy do wypełniania ankiety pod linkiem  https://sim1.webankieta.pl/.../spoleczna-inicjatywa...
,która posłuży nam do ostatecznego doboru mieszkań. Ankietę można wypełniać do 9 lutego.
Już w tym kwartale ruszy projektowanie pierwszego budynku, a jeszcze w lutym spółka ma zamiar ubiegać się o kredyt na inwestycję.
 
za https://www.facebook.com/Milicz.Gmina

Related Articles

Podpisano umowę na mieszkania przy ul. Polnej w Wąsoszu
W Prusicach oficjalnie ustanowiono władze spółki SiM KZN Zielona Dolina.
Wołów dołączył do Zielonej Doliny