Aktualności

Droga do Sławy - spełniamy marzenia o własnym M.

Wraz z początkiem tygodnia Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła, Zastępca Burmistrza Sławy Krzysztof Gruszewski oraz Kierownik Referatu Techniczno-Inwestycyjnego i Architektury Marek Wróbel spotkali się z Prezesem Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej KZN Zielona Dolina Stanisławem Kierasem i doradcą do spraw inwestycyjnych z ramienia SIM Maciejem Barbarą. W trakcie spotkania została zawarta „Umowa o świadczenie usług w ogólnym interesie gospodarczym”.

Dokument ten jest niezbędny do rozpoczęcia prac koncepcyjno-architektonicznych na terenie naszej gminy. Jego podpisanie ma na celu zapewnienie skutecznych mechanizmów monitoringu i kontroli nad realizacją zadań powierzonych spółce. Zadaniem spółki jest budowa wielolokalowego budynku w Sławie. Oprócz podpisania umowy omówiony został plan działania na najbliższe miesiące. Nowa inwestycja dotyczy mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu z możliwością dojścia do własności. Zostaną one wyposażone w odnawialne źródła energii, balkony, miejsca parkingowe, pomieszczenia gospodarcze. Dodatkowym atutem będzie spokojna okolica, teren zagospodarowany zielenią oraz dostępność placu zabaw dla najmłodszych mieszkańców. W dalszej kolejności to gminy stworzą listy najemców mieszkań zgodnie z regulaminem, który wcześniej zatwierdzi Rada Miejska w Sławie.
Warto przypomnieć, iż w lipcu ubiegłego roku w Prusicach miała miejsce inauguracja spółki Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych – SIM KZN Zielona Dolina Sp. z o.o., w której gmina Sława jest wspólnikiem. SIM KZN Zielona Dolina to jedna z inicjatyw budownictwa społecznego non-profit. Ich celem jest dostarczanie mieszkań na wynajem o przystępnych cenach dla osób o niskich dochodach, które nie mogą uzyskać kredytu hipotecznego. Działają na preferencyjnych warunkach, budując budynki wielorodzinne na terenie gmin, a następnie zarządzają nimi. Gminy nie wnoszą własnych pieniędzy do SIM-u. Otrzymują je z budżetu państwa po 3 miliony złotych na objęcie udziału w spółce, mają one posłużyć do budowy mieszkań.
Na poniższej mapce czerwonym kolorem zaznaczone zostało miejsce planowanej inwestycji.
 
za: https://slawa.pl/PL/1000/4521/Spelniamy_marzenia_o_wlasnym_M/k/

Podpisano umowę na mieszkania przy ul. Polnej w Wąsoszu
W Prusicach oficjalnie ustanowiono władze spółki SiM KZN Zielona Dolina.
Wołów dołączył do Zielonej Doliny